
Изјава Милана Стаматовића, председника Иницијативног одбора Здравe Србијe (ЗС), поводом саопштења првог човека напредњака, Александра Вучића, да због пада наталитета Србији, у наредних пар деценија, прети изумирање српског народа.
Он је упозорио народ Србије и да Вучић „белу кугу“ и „српски популациони пораз од Албанаца“ злоупотребљава да би индоктринирао грађане за своју капитулантску политику по којој нам нема спаса ако се не одрекнемо окупираног Косова и Метохије!
– Општина Чајетина већ дуго спроводи позитивну популациону политику, због чега се сврстава међу пет локалних самоуправа у Србији које, из године у годину, све више новца у буџету опредељује за подстицај наталитета, што је најбољи начин да се оздрави и подмлади једна заједница – истиче Стаматовић, подсећајући да, ове године у Чајетини, родитељски додатак за прворођено дете износи 75.000 динара, за другорођено 100.000 динара, за трећерођено и свако наредно рођено дете 150.000 динара, као и да је за 2018, из општинске касе предвиђено 73,5 милиона динара за целокупну социјалну заштиту, од чега је значајна сума намењена за родитељске додатке и трошкове вантелесне оплодње.